Hatalmas meglepetés ért bennünket márciusban. A Magyar Televízió munkatársa azzal a céllal kereste fel intézményünket, hogy az iskolánkban másfél éve működő Békés Iskolák programot és annak működését megismertessük a nagyvilággal.

Boldogok voltunk, hogy bemutathattuk ezt a szemléletformáló programot, hiszen az a célunk, hogy minél több iskolába eljusson ez a lehetőség. Izgatottan vártuk az Iskolapad című műsor szerkesztőit, akik rendkívül érdeklődőek voltak. Egy teljes foglalkozás keretén belül mutathattuk be, hogy mi, a Békés Iskola tagjaiként, hogyan szemléljük a világot, hogyan rendezhetjük békés úton a konfliktusokat. A negyedik osztályosok voltak segítségünkre ebben.

A bemutatott „békés-foglalkozással” célunk az volt, hogy a tanulóink játékos feladatokon keresztül minél jobban megismerjék és megismertessék a bántalmazás jelenségét, annak szereplőit, valamint a bántalmazás következményeit. A gyermekek a feladatokban szívesen és aktívan tevékenykedtek.

A foglalkozás végén három tanulónak - Hegyi Csenge, Pintér András és Nardai martina - lehetősége volt elmondani a véleményét a foglalkozásról, amit nagyon élveztek. Majd interjút adott Répásiné Hajnal Csilla igazgatónő és Várhegyi Adrienn a teljes programról. A műsor megtekinthető a M1 Médiaklikk. hu oldalán és az iskola honlapján.

Csanakiné Várhegyi Adrienn
gyógypedagógus