Elsős tanítók - 2019/2020

Az őszi szünetben - Marencsákné Szentmihályi Jutka néni szervezésében - Angliában jártunk. Londonban, majd a vidéki Angliában, illetve az óceán partjára Hastingsbe is eljutottunk, majd az utolsó napon Amsterdamba!

Az egész utazás elejétől végéig csodálatos volt. Sohasem gondoltam volna,hogy egyszer eljutok egy olyan lenyűgöző helyre, mint Anglia!

Véleményem szerint az egyik legszebb helyszín, ahova ellátogattunk, az Canterbury városa és katedrálisa volt. A katedrális a csodás gótikus építészeti jellemzők mellett a színpompás óriási ablakok már csak az utcáról nézve is nagy feltűnést keltettek. Ám az épületben járva hatalmas szobrok, kripták és a keresztény vallás egyéb jellemzői ragadták meg nem csak a mi, hanem az ott járó turisták figyelmét is. A katedrálisról több legenda is terjeng a mai napig. A kisvárosról annyit még megemlítenék, hogy mivel éppen Halloween ünnep idején jártunk ott, ezért rengeteg jelmezes és egyéb ijesztő díszbe öltöztetett üzletet, vendéglőt lehetett látni. Szinte nem is volt olyan, amelyen ne jelentek volna meg az előbb felsorolt jellemzők.

A másik ilyen meglepően gyönyörű hely ahol jártunk, az maga London volt. Első nap jártunk a city-ben , amikor meglátogattuk a London Eye-t. Nos, azt kell mondjam, hogy én egyáltalán nem csalódtam benne, a mérhetetlen magassággal rendelkező óriáskerék épp olyan csodálatos látvány élőben, akárcsak a profi fotósok képein, bélyegekben vagy képeslapokon. Ráadásul rajta ülni, na, az aztán egy valódi élmény! Ha London, akkor természetesen Big Ben. Ugyan csak messziről, vagy akár egy fénykép erejéig, de meg tudtuk örökíteni azt a gyönyörű alkotást is.

Erről az utazásról annyit még meg szeretnék jeleníteni irományomban, hogy ekkora élményben és szórakozásban még soha életemben nem volt részem. Ha valakinek megtetszett az utazás, felkeltette a figyelmet akkor őt is szeretettel várjuk a legközelebbi programunkra.

Jelentkezni, érdeklődni

A cikket írta és annak eseményeit átélte:
Horváth Helga a Váci iskola 7. évfolyamos tanulója

anglia 2016 01