Elsős tanítók - 2019/2020

„Nem éltem hiába…” – szólt Molnár Vid Bertalan, ferences rendi szerzetes életútjának mottója, aki anyagi támogatást adott az iskolánk alapításához és működtetéséhez. Iskolánk alapító okirata szerint: „az alapítványt tevő Molnár Vida Bertalan, valamint az alkalmazott nővérek jelenlétében 1889 évi szeptember 29-ik napján ünnepélyesen felavattatott.”

Közel érezhettük ennek a gondolatnak a megvalósulását a szeptember 30-án tartott Családi napunkon. Iskolánkban Karli László grafikus és festőművész által készített és adományozott, Molnár Vid Bertalanról készült grafikák és annak emléket állító táblának méltó helyre tétele és avatása valósult meg. Az adományozó már az előző tanévben megörvendeztette iskolánkat a két gyönyörű alkotással, de végleges helyüket csak most foglalták el a képek intézményünk régi szárnyában lévő lépcsőfordulóban, emléktáblákkal kiegészülve.

Dr. Sík Sándor részönkormányzati képviselő úr méltató gondolatai után maga, Karli László művész úr mesélte el, mi ihlette a Molnár Vidről készült grafikákat, majd néhány mondatban mesélt az iskolához fűződő gyermekkori élményeiről is, merthogy „ennek az iskolánk a lépcsőit koptatta” ő is valamikor.

A nyolcadikos diákok rövid ismertetővel készültek a szerzetes életéről, kiemelve a Győrszentivánhoz kapcsolódó „állomásokat”. Az ünnepséget Répásiné Hajnal Csilla igazgatónő köszönetnyilvánítása zárta, aki az iskola nevében háláját fejezte ki mindkét adományozónak: a 128 évvel ezelőtti Molnár Vid Bertalannak és a mostani Karli Lászlónak!  Végül az alkotóművésszel együtt megkoszorúzta az emléktáblát.

Illés-Vados Gyöngyvér, tanárnő