EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252

hatartalanul logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252

„Szemléletformálási programok megvalósítása a Győri Váci Mihály Általános Iskolában

2019/09/01

A Győri Tankerületi Központ mint Kedvezményezett 4,2 millió forint támogatást kapott a Győri Váci Mihály Általános Iskola szemléletformálási programjainak megvalósítására. A projekt 2019. szeptember elsejétől egy éven keresztül különböző energiatudatosságot kifejező, szemléletformálási programokon keresztül segíti az európai uniós támogatás felhasználásával, megismertni a Győri Váci Mihály Általános Iskola tanulóit, pedagógusait és a lakosságot az energiatudatos életmód elveivel, illetve eszközeivel, melyek a tudatos energiafogyasztás kialakulását segítik elő.

A projekt megvalósításának helyszíne – a kirándulások helyszínein kívül – Győrszentiván település.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

A pályázat fő célkitűzése, hogy elősegítse az energiatudatos szemléletmód és életmód kialakítását a gyermekekben, valamint a családjaikban, így alapozva meg egy energiatudatos generáció felnevelését.

A fejlesztés eredményeként célunk, hogy olyan ismeretanyaggal, gyakorlati tanácsokkal lássuk el a programon résztvevőket, melyek könnyen beépíthetőek a mindennapokba, így életmódjuk szerves részévé válik az energiatudatos gondolkodás, illetve viselkedés is. Jó példájukat nemcsak környezetükre, de a későbbiekben saját gyermekeikre is pozitívan hat majd.

A pályázat célja – összhangban az uniós és a hazai környezetvédelmet és fenntartható fejlődést célzó stratégiával és cselekvési tervvel –, hogy a fogyasztókat energiatudatos döntésekre buzdítsa, ösztönözze a lakosság aktív szerepvállalását az energiafogyasztásban és felhasználásban, valamint formálja a társadalom hozzáállását és attitűdjét az energiatakarékosság és az alternatív energiaforrások tekintetében.

A projekt szakmai tartalma az alábbi linken elérhető:

További információ kérhető:

Répásiné Hajnal Csilla

tel.: 06 (20) 481-956

bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo