Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

 

hatartalanul logo

 

Zöld energia, megújuló energia, alternatív energia címmel - a gyakorlatban is hasznosítható ismeretek és tudás átadására alkalmas - szakmai délutánra hívta a szülőket a Győri Váci Mihály Általános Iskola 2019. november 13-án.

A KEHOP-5.4.1-16-2016-00252 azonosítószámú, „Szemléletformálási programok megvalósítása a Győri Váci Mihály Általános Iskolában” című, 4 196 000,- Ft Európai Uniós támogatással megvalósuló pályázat részeként, iskolánk energiatudatos szemléletet kíván közvetíteni iskolánk pedagógusai, diáksága, szülei felé. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

Ennek a programsorozatnak második elemeként, a „SZÜLŐK EGYETEME” rendezvény a „Zöld energia, megújuló energia, alternatív energia” címmel került megrendezésre az érdeklődő szülők számára.

A program során bevont szülők a gyakorlatban is jól alkalmazható, új ismereteket sajátítattak el a megújuló energia, az alternatív energiaforrások kapcsán, melyeket a jövőben hasznosíthatnak, hitelesen adhatnak át a gyermekek számára.

A résztvevők a szakértők előadásain keresztül ismerkedhettek meg az energiatakarékosság fontosságával. Rendezvényünkön mind a feltétel nélkül megújuló (pl. a víz- és a napenergia), mind a feltételesen megújuló, ezért időlegesen vagy végleg kimeríthető (pl. a fa vagy a mezőgazdasági melléktermékek) energiaforrások is bemutatásra kerültek. Emellett bemutatásra kerültek az alternatív energia felhasználását segítő eszközök, használatuk és működésük. Az előadáson szó esett az energiahatékonyság fontosságáról is, hiszen a megújuló energiaforrások használata mellett fontos szempont, hogy csökkentsük az energiaigényünket és a lehető leghatékonyabban használjuk a rendelkezésünkre álló energiát.  Az előadók kiemelték, mind a megújuló energiaforrások használata, mind az energiahatékony szemléletmód hozzájárul az éghajlatváltozás hatásainak csökkentéséhez.

Az Energiaklub előadói a következő témákban tartottak érdekes előadást:

  • Mi az a fosszilis energia? – Koritár Zsuzsanna, szakértő
  • Az alternatív energia előnye! – Magyar László, szakértő
  • Alternatív energia (Napenergia, Vízenergia, Szélenergia, Geotermikus energia és Biomassza) - és lehetőségei. – Magyar László, szakértő

A szakmai nap végén a résztvevőknek alkalmuk nyílt az előadók számára kérdéseket feltenni, majd számot adhattak a témakörben megszerzett tudásukról is. A rendezvényről távozva megjegyezték: „Sajnálhatják azok, akik nem jöttek el!”

 

Répásiné Hajnal Csilla
igazgató


KÉPEK AZ ESEMÉNYRŐL

 

 

 

   bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo