Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

Jogosultság

A Kormány 1265/2017. (V.29.) határozata értelmében a 2017/2018-as tanévtől a 3. évfolyamtól minden általános iskolai tanuló ingyenes tankönyvellátásban részesül. Az 1-2. évfolyam tanulói alanyi jogon kapják a tankönyveket, azokat visszahozniuk nem kell. A 3-9. évfolyamos tanulók ingyenes tankönyvei az iskolai könyvtár állományának részét képezik, azokat a következő tanév során újra kiosztjuk, ezért év végén vissza kell hozni. Kivételt képeznek a munkafüzetek és munkatankönyvek, ezeket nem kell visszahozni.

A tankönyvek átvétele

A tankönyvek átvételére a nagykorú tanuló, illetve annak törvényes képviselője jogosult. A tankönyvek átvételekor az átvevő írásban nyilatkozik arról, hogy az ingyenes tankönyveket év végén megkímélt állapotban visszahozza.

A tankönyvek óvása, használata

Az iskolai pecséttel ellátott tankönyvekbe írni, a szöveget aláhúzni nem lehet. A könyvek borítóval elláthatók.

A munkatankönyvekbe, munkafüzetekbe szabad írni.

A tankönyvek leadása

Az ingyenes tankönyveket az év végén hirdetett rend szerint az iskolai könyvtárba vissza kell hozni. Minden esetben köteles a tanuló a könyveket visszaadni, amennyiben jogviszonya megszűnik az iskolával (pl.: költözés, iskolaváltás).

Megrongálódás, elveszett tankönyv pótlása

A megrongálódott, hiányos, vagy összefirkált tankönyveket nem áll módunkban elfogadni, azokat azonos kiadói kódú, új állapotú tankönyvekkel kell pótolni. A tankönyveket a tanév végén nem lehet megvásárolni.

További információ a www.kello.hu szülői felületén.

      dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo