Önöknek, kedves Szülőknek a 2018/19-as tanévben is lehetőségük lesz arra, hogy gyermekük számára az iskola pedagógusai által tanított ETIKA vagy az „egyházi jogi személy” által tartott HIT-ÉS ERKÖLCSTAN oktatását válasszák.

Etika/hit-és erkölcstan tantárgyra vonatkozó választás a teljes iskolai időszakra szól.

A választást minden év május 20-ig lehet módosítani, amely a következő tanévre vonatkozik. Ezt írásban kell megerősíteni az iskola igazgatója, ill. az érintett egyházi jogi személy képviselője felé.

Az órák a tanulók órarendjében szerepelnek és nem fakultatív délutáni elfoglaltságok. Az etika és a hit- és erkölcstan értékelése az e-naplóban történik, a hit- és erkölcstan oktatással kapcsolatos adminisztrációt a hitoktató tájékoztatása alapján – az érintett tanulók osztályfőnöke végzi el.

A szülői nyilatkozattétel időpontja:

a leendő 1. osztályos tanulók szüleinek az általános iskolai beiratkozás alkalmával: 2018. április 12-13-án nyilatkozhatnak. Amennyiben a szülő írásban nem nyilatkozik, a gyermek automatikusan etikaoktatásban részesül.

A nyilatkozattételek begyűjtését követően, az iskola igazgatója az érintett egyházi jogi személy meghatalmazott képviselőjének átadja az egyház által szervezett hit-és erkölcstan oktatásra jelentkezett tanulók adatait. Gyermekeik személyes adatait az iskolán és az érintett bevett egyházon és annak belső egyházi jogi személyén kívül további személyek nem ismerhetik meg, azok más személyeknek nem adhatók át, nyilvánosságra nem hozhatóak.
Az adatok átadását követően, az igazgató egyeztetést folytat a tanulócsoportok kialakításáról azon egyházak képviselőivel, amelyek által szervezett hit-és erkölcstan oktatás iránti igényről a szülők nyilatkoztak, és amelyek a hit-és erkölcstan oktatás megszervezését vállalták.

Tájékoztatjuk a tisztelt Szülőket arról is, hogy tanév közben az iskola nem változtathatja meg az érintett szülők nyilatkozata alapján és az egyházi jogi személy képviselőjével lefolytatott egyeztetés eredményeként a hit-és erkölcstanoktatás vonatkozásában meghatározott csoportbeosztást.

A hit-és erkölcstan oktatásával kapcsolatban intézményünkkel a következő egyházi jogi személyek vették fel a kapcsolatot, jelezve, hogy szülői igény esetén vállalják iskolánkban a hit-és erkölcstan oktatását:

Egyház  Képviselő  Elérhetőség
 Katolikus   Szalóky Albert osb plébános         Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
 _
 Református         Lentulai Attila hitoktató  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
 _

Az etika oktatását a Váci Mihály Általános Iskolában az intézmény pedagógusai végzik. Az alsó tagozaton valamennyi tanítónő oktathatja e tárgyat.
Felső tagozaton képesített pedagógusunk végzi az etika tanítását: Marencsákné Szentmihályi Judit tanárnő.

Tisztelettel:
a Győri Váci Mihály Általános Iskola vezetősége