Első hely a „Hegyalján innen, Sokorón túl…” népmesemondó versenyről

2016 április 5- én a Győri Váci Mihály Általános Iskola tanulójaként részt vettem a „Hegyalján innen Sokorón túl” elnevezésű népmesemondó versenyen, ahol első helyezést értem el. A rendezvény a Ménfőcsanaki Bezerédj kastélyban került megrendezésre. A sok kisgyerek velem együtt izgatottan gyülekezett a fellépés helyszínén. Bevezetésként szép műsort tekintettünk meg, felléptek néptáncosok, énekkar. Különösen megható volt a zsűri elnökének, Budai Ilona művész néninek a hozzánk, résztvevőkhöz intézett beszéde, melyben arra kért bennünket ne izguljunk, mert csak a zsűri izgulhat. Ez a kedvessége nekem nagyon tetszett. Biztos átérezte ő is azt, amit én is néha, amikor elfelejt az ember egy részt, amikor magamban a felkészülés alatt a szövegem elmondom. De szerencsére ez az izgulás csak addig van, amíg nem szólítják a nevem, és a színpadon már a legjobbat hozom ki magamból. Most is így volt, mint minden versenyen, izgultam egy kicsit, de próbáltam az ellen tenni valamit, hogy ne látszódjon, hogy remeg a lábam. Nagyon örülök minden versenyen, ha helyezést érek el, de akkor is, ha nem, mert kapok a felkészítő tanáromtól egy nagy dicséretet és egy szép jegyet. Köszönöm Nyergesné Kovacsics Anikó tanár néninek a segítséget, és remélem, hogy a Váci iskola még sok eredményt ér el hasonló versenyeken!

mezzol mate