Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

hatartalanul logo

nbt logo nagy

A digitális oktatással kapcsolatos kérdését az alábbi telefonszámon teheti fel:

06-20/473-96-93

Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság éjjel-nappal hívható gyermekvédő hívószáma: 06-80/630-155

 

Társainktól már hallottunk a Jótékonysági kerékpártúráról, nagyon megörültünk, hogy idén mi is részesei lehetünk ezen eseménynek.

Mi is ez a jótékonysági túra?

A jótékonysági kerékpártúra célja a közös mozgás örömén túl, a szociális intézményekben élők életének megismerése és az, hogy felhívják a figyelmet a fogyatékkal élő embertársainkra.

2017-ben már 15. alkalommal kerül megrendezésre. A jótékonysági sportesemény fővédnöke Kara Ákos, államtitkár, országgyűlési képviselő, védnökei Borkai Zsolt polgármester és Nagy Balázs színművész.

Mi, Vácis diákok iskolánk udvarán gyülekeztünk. A reggeli napsütésben jókedvűen kerekeztünk el Győrbe, a kormányhivatal elé. Mikor megérkeztünk, láttuk, hogy a tér tele van biciklisekkel. Köszöntöttek bennünket, hasznos tanácsokat kaptunk az útra a szervezőktől. Visszaszámlálás után elindult a biciklisek konvoja. Hát ez felemelő érzéssel töltött el bennünket! Fantasztikus volt együtt bicajozni más iskolákból jött sok-sok társunkkal!

Biztonságérzetet adott nekünk, hogy mindenhol leállították a rendőrök a forgalmat és mentőautó is kísért minket végig az úton.

Olyan jó közepes tempóban tudtunk haladni, de nagyon kellett figyelnünk egymásra, hogy elkerüljük az ütközést. Szerencsére nem is történt baleset, mindenki képes volt fegyelmezetten, figyelmesen biciklizni. Úgy elrepült az idő, hogy csak azt vettük észre, megérkeztünk Táplánypusztára. Már vártak minket az otthon lakói.

A szervezők köszöntöttek bennünket, majd egy perces csenddel emlékeztünk meg Harcsás Juditról,aki tavaly még részt vett a szervezésben és mindig segítette a rászorulókat,elesetteket.

Az otthonban élők közül néhányan zenekart hoztak létre, most egy színvonalas műsorral kedveskedtek a vendégeknek. Éreztük, hogy örömet akarnak szerezni nekünk.

Tombolasorsolás is volt! Majd ebéddel kínáltak bennünket. Sokunk kedvenc étele a milánói makaróni, ami olyan finom volt, hogy még most is jó visszagondolni rá. Ebéd után lehetőségünk volt kicsit körülnézni az épületben, az itt élők lakóhelyén. Megdöbbentünk, átéreztük nehéz sorsukat.

Ragyogó napsütésben bicikliztünk haza. Az iskolánk udvarán megdicsértek bennünket tanáraink. Itt jöttünk rá, hogy csak egy kép készült. Annyira magukkal ragadtak bennünket az események, hogy a fotózásról is megfeledkeztünk.

Kb.40 km-t kerekeztünk az nap. Fáradtak, de boldogok voltunk!

Köszönjük Petőczné Krétay Edit néninek, Végh Szandra néninek és Sólyomné Bognár Marika néninek, hogy vigyáztak ránk az úton!

Reméljük, jövőre is ott lehetünk, hogy segíthessünk!

Molosics Dorka és Csóka Alexandra
a Győri Váci Mihály Általános Iskola 7.osztályosai

 

Néhány társunk véleménye:

Jó volt biciklizni a barátnőimmel, osztálytársaimmal.  Találkoztunk a Móricz iskolás lányokkal is, akikkel jót beszélgettünk.

Németh Janka

Az otthon lakói igyekeztek örömet okozni nekünk,mi szíves örömest fogadtuk ezt. A tombolán nyertem egy kulacsot,most is azt használom,viszem edzésre magammal és eszembe juttatja az élményt,amit ott szereztem.

Molosics Dorka

Megtapasztalhattam az ott élők életét, életkörülményeit. Édesanyámmal otthon is beszéltem erről.

Csóka Alexandra

Az otthonban lakók életébe betekintést nyerhettem. Az úton nagyon figyeltem, igyekeztem együtt haladni a csapattal. Nem is volt semmi gond.

Bardi Bence

01

02

 

      dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo