Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

hatartalanul logo

nbt logo nagy

A digitális oktatással kapcsolatos kérdését az alábbi telefonszámon teheti fel:

06-20/473-96-93

Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság éjjel-nappal hívható gyermekvédő hívószáma: 06-80/630-155

 

Iskolánkban évek óta hagyomány, hogy nyáron táborokat szervezünk tanulóinknak. Eleinte csak Győrújbarátra szerveztünk táborokat, de az utóbbi években a szülők elkezdtek érdeklődni más lehetőségek iránt is. Vannak gyerekek, aki nem szeretnek idegen helyen aludni, s azokat a napközis táborokat részesítik előnyben, ahol 8 -tól 16 óráig lehetnek – közben a pedagógusok érdekes programokat szerveznek – estére viszont hazamehetnek.

Ebben a tanévben elhatároztam, hogy június 19- 22-ig tartok egy kísérleti tábort iskolánkban. Úgy gondolom, hogy sok olyan tanuló van, akik kevésbé szeretik a reál tárgyakat (matematika, fizika, kémia), viszont érdekes kísérletekkel meg lehet szerettetni ezeket is. A tábori program megvalósításával elsődleges célom egyszerűbb és bonyolultabb fizikai, kémiai kísérletek bemutatása volt. Természetesen minden diáknak volt lehetősége a kipróbálásra tanári felügyelet mellett. Remélem a távoli célom is megvalósult, mégpedig az, hogy a táborban részt vevő gyerekek szeretni fogják a „mumus” tantárgyakat.

A tábor minden napján megvolt a feladat.

  • Első napon megismerkedtünk a kísérletezés szabályaival, eszközeivel. Kiosztottam az anyagokat, melyeket utolsó napon haza is vihettek. Több kísérletet hajtottunk végre égő gyufával. Horváthné Mártinál vendégeskedtünk, aki megmutatta nekik a jurtát. Megtanította a gyerekeket íjazni, csillagot dobálni. 
  • 22-én vulkán napot tartottunk. Vulkáni kúp készítése után szódabikarbóna, ecet és ételfesték segítségével tényleg kitört a vulkán. Megnéztük, hogyan lehet víz alatt tűzijátékot látni. Kipróbáltuk az új fagyizót az Ezerjó utcában, ahol egészséges fagylaltot is lehet kapni.
  • Harmadik napon többféle kísérletet hajtottunk végre vöröskáposzta indikátorral. Délután megtanultunk tekézni. 
  • 24-én ételkísérletekkel ismerkedtünk meg. Megnéztük, hogy lufival fel tudunk e emelni egy poharat. Készítettünk igazi tűzoltóhabot, amivel a tűzoltók tüzet oltanak. Minden gyerek ajándékba vihetett haza buborékhajót.

Fantasztikus ebédünket minden nap a Kis Pipa vendéglő biztosította. Remélem jövőre is mehetünk hozzájuk. Nagyon kedvesek és lelkiismeretesek voltak.

Számomra nagyon fárasztó volt, de jól éreztem magam. Remélem a gyerekek ugyanezt gondolják. Köszönöm mindenkinek, aki hozzájárult ahhoz, hogy a gyerekek jól érezték magukat!

Csapóné Nebehaj Renáta

 

kiserleti tabor

 

      dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo