Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

hatartalanul logo

nbt logo nagy

A digitális oktatással kapcsolatos kérdését az alábbi telefonszámon teheti fel:

06-20/473-96-93

Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság éjjel-nappal hívható gyermekvédő hívószáma: 06-80/630-155

 

A Győri Váci Mihály Általános Iskola 25 éves Vadvirágok Színjátszó csoportja a XXVI. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozón ARANY minősítést ért el. A versenyen Répásiné Hajnal Csilla és Szántó Dániel rendezésében Vihar Béla: Egy Katona megy a hóban líráját adták elő. 

Az előadásunkban többek között a doni áttörésnek és a II. magyar hadsereg visszavonulásának, majdan elpusztulásának állítottunk emléket. Annak, hogy a felelőtlen és a németeknek mindenképpen megfelelni kívánó magyar hadvezetés HAGYTA ottpusztulni a kétszázezres megszálló és frontszolgálatot teljesítő magyar haderő legjavát, ezzel biztosítva elegendő időt a német hadsereg visszavonulásához. 

A töretlen lelkesedéssel működő csoportunk szereti a kihívásokkal járó feladatokat, és szeret a mélyére ásni dolgoknak, hát belevágtunk... Ez a színdarab különösen a szívünkhöz nőtt, mert arra tanított bennünket, hogy soha ne adjuk fel a küzdelmet a jó és nemes célokért. 

A zsűri gondolatai az előadással kapcsolatban:

„Az előadás - minden katona paradoxonát, az értelmetlen halál és az értelmetlen parancsteljesítés abszurd valóságát -, mint rendezői gondolatot a csoport nagyon hatékonyan, kifejezően ábrázolja, átéléssel adta elő. Hatásra, megrendítésre, katarzisra törekedett, ennek érdekében a pódiumi színjátszás színpadi elemeit használta. Jól tette ezt? Igen, az előadás hatásos. Az örök katonának igyekszik emléket álltani, ezzel az emberi szenvedést és az értelmetlen halált szembeállítani az élettel, a családdal, a szerelemmel. Láttam egy végiggondolt és remek térszervezéssel bíró előadást. És elszorutl a szívem.” 

2018. február 9-én lesz 75. éve, hogy emlékezünk a Don-kanyarban elesett 2. magyar hadsereg katonáira. Ez alkalomból tartandó előadásunkra hívjuk majd Győrszentiván minden kedves lakóját. 

A fényképeken látható kiváló teljesítményt nyújtó csoport tagjai:

Banák Ádám, Bende Huba, Huszár Máté (a hitelesen, szívből játszó "katonák"), Bende Nóra (a szenvedéllyel, átéléssel, gyönyörűen megszólaló "anya"), Balázs Judit, Gayer Luca, Gáspár Amira, Farkas Zsófia, Győri Tamara, Oth Rita, Stanyó Rozi, Varga Csenge, Vincze Borbála, Zsolnai Zsófi, Vugrinecz Kyra (koncentrált figyelemmel csapatmunkával és lélekkel dolgozó kórus)! 

Vadvirágaim! Nagy örömet és elismerést szereztetek iskolánknak!
Köszönöm Nektek, Szántó Dani rendezőtársamnak, a mindenben segítőkész SZÜLŐKNEK, Tripolszki
Klára éneket betanító tanárnőnek áldozatos munkáját.

Répásiné Hajnal Csilla, rendező, iskolaigazgató

 

vadviragok01

vadviragok02

vadviragok03

 

      dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo