Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság éjjel-nappal hívható gyermekvédő hívószáma: 06-80/630-155

 

2017. június 1-jén 18 órakor ismét megrendezésre került a Váci Tehetség Gála, ahol a Győri Váci Mihály Általános Iskola tehetséges és versenyeken jól szereplő tanulói léptek fel.

A kulturális bemutatót az elsősök kezdték Némethné Delbó Krisztina vezetésével. Előadásuk címe: Játékok és táncok a Nyírségből volt. Iskolánkban 4 éve vezettük be a tánc oktatását. Alsó tagozaton néptánc, felső tagozaton társas táncot tanítunk. Mind az alsósok, mind a felsősök bemutatták a tanultakat.  A harmadikasok és negyedikesek a polgári táncokkal és a sárközi ugróssal éppúgy elkápráztatták a vendégeket, mint a modernebb lego vagy cowboy tánccal. Végh Alexandra felsős társas tánc tanárnő vezetésével az ötödik és hatodik osztályosok keringőt táncoltak egy kis meglepetéssel. Hérincs Dorina híres 7. b osztályos táncosunk is előadta koreográfiáját.

Színjátszósaink is bemutatták idei darabjukat. Idén 25 éve, hogy megalakult a Vadvirágok Színjátszó csoportunk és azóta is töretlen lelkesedéssel működik. Szeretik a kihívásokkal járó feladatokat és szeretnek a dolgok mélyére ásni. Katona a hóban című színdarab különösen a szívükhöz nőtt, mert arra tanít, hogy soha ne adjuk fel a küzdelmet a jó és nemes célokért. Arra, hogy utasítsuk el a gyűlöletet, a becstelenséget, a háborút.  Az országos versenyen a zsűri Arany minősítéssel jutalmazta a darabot.

A 6. b osztályos tanulók egy modernebb színdarabbal álltak elő. Bemutatták milyen a Titkok iskolája. Ebben a tanévben a Váci Iskolából ők vettek részt a kalandos versenyen, s 12 fordulóból a 10. fordulóig jutottak el.

Az iskola alsós énekkara  és furulyásai is felléptek Mészáros Brigitta, Mátics Bódai Krisztina és Mecséri Krisztina tanárnők vezetésével. Erre az alsós csapatra minden iskolai ünnepélyen számíthatunk.

Oth Rita az iskolai zenekar tagja metalofonon játszott. Somsák Panna és Élő Katalin a Liszt Ferenc Zeneiskola tagjai pedig fuvola vizsgadarabjukat adták elő Örömóda címmel.

Végül, de nem utolsó sorban felléptek kitűnő versmondóink: Borbély Bálint, Gayer Luca, Gyimóthy Réka, Horváth Helga és Vugrinetz Kinga is. Mindenki jól érezte magát. Reméljük jövőre is ennyien lesznek.

 

Csapóné Nebehaj Renáta

 

vaci gala 2017

 

 

      dig temahet  tehetseg  hatartalanul logo boldog iskola logo