Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság éjjel-nappal hívható gyermekvédő hívószáma: 06-80/630-155

szechenyi2020 kehop wide

 

Idén első alkalommal szerveztünk iskolánk ötödik évfolyamos diákjai számára egy „kísérleti projektnapot”. Történelem órákon a gyerekek egyik kedvenc témaköre a középkor volt, ezért esett erre az időszakra a választásunk. A projektnap összes tanóráján – így történelem, hon- és népismeret, matematika, ének, valamint a rajzórákon is – ezzel a témával foglalkozott minden szaktanár a tantárgyi kereteken belül. Egyik kolléganőnk még korhű ruhát is öltött ezen a napon, és szünetekben furulyaszóval mulattatta a hallgatóságot. Helyszínül a történelem szaktantermünk szolgált, ahol már kora reggel gyülekeztek a buzgó és lelkes diákok, hogy elkezdjék az „alkotómunkát”. A nap során hungarocellből építettek egy nagy várat, valamint rengeteg zászló, pajzs, címer, kard, lovag készült, de rajzoltak középkori hangszereket, valamint az akkori matematikai ismereteket is megpróbálhatták elsajátítani. De talán jobb, ha diákjaink mesélik tovább…

„Nekem azért tetszett, mert a jó vár elkészítéséhez jó kedv kellett, és ez is megvolt, ugyanis engedték, hogy közben zenét is hallgassunk (István, a király című rockopera dalait). Úgyhogy azt kérte Csilla néni, hogy ismételjük meg. Jó volt az a csütörtök.” (Huszár Máté)

„A projektnapon nagyon jól éreztem magam, mert különböző programok voltak, és saját tervet is bele lehetett vinni. Az egészet mi csináltuk, és úgy, ahogy mi akartuk. Sokféle díszt és rajzot is raktunk a várra. Szürke hungarocellből van az alapja, amit szegekkel raktunk össze. Az a csütörtöki nap örök emlék marad.”(Kerekes Szabolcs)

„Jól éreztem magam, mert sok jó dolgot csináltunk. A vár szép lett, és persze kicsit annak is örültem, hogy nem volt tanítás, és hogy matekórán is a középkorral kapcsolatban tanultunk dolgokat.

Örülök, hogy ott lehettem.” (Orosz Gergő)

 

      dig temahet  tehetseg  hatartalanul logo boldog iskola logo