A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC törvény 35. §, valamint a 22/2013.(III.22.) EMMI rendelet rendelkezéseinek alapján a 2017-2018-as tanévben az állami fenntartású általános iskolák minden évfolyamán meg kell szervezni az etika és a helyette választható hit-és erkölcstan-tanítását.
A törvényi előírások értelmében a szülő írásban nyilatkozhat, hogy gyermeke etikaoktatásban, vagy hit-és erkölcstan-oktatásban kíván-e részt venni.
Amennyiben a szülő írásban nem nyilatkozik, a gyermek automatikusan etikaoktatásban részesül.

A szülői nyilatkozattételek időpontjai: a leendő 1. osztályos tanulók szüleinek az általános iskolai beiratkozás alkalmával: 2017. április 20-21-én

A nyilatkozattételek begyűjtését követően, az iskola igazgatója az érintett egyházi jogi személy meghatalmazott képviselőjének átadja az egyház által szervezett hit-és erkölcstan oktatásra jelentkezett tanulók adatait. Gyermekeik személyes adatait az iskolán és az érintett bevett egyházon és annak belső egyházi jogi személyén kívül további személyek nem ismerhetik meg, azok más személyeknek nem adhatók át, nyilvánosságra nem hozhatóak.
Az adatok átadását követően, az igazgató egyeztetést folytat a tanulócsoportok kialakításáról azon egyházak képviselőivel, amelyek által szervezett hit-és erkölcstan oktatás iránti igényről a szülők nyilatkoztak, és amelyek a hit-és erkölcstan oktatás megszervezését vállalták.

Tájékoztatjuk a tisztelt Szülőket arról is, hogy tanév közben az iskola nem változtathatja meg az érintett szülők nyilatkozata alapján és az egyházi jogi személy képviselőjével lefolytatott egyeztetés eredményeként a hit-és erkölcstanoktatás vonatkozásában meghatározott csoportbeosztást.

Amennyiben a szülő a következő tanévre vonatkozóan az etika, vagy a hit-és erkölcstan tantárgyra vonatkozó választását módosítani kívánja, az erre vonatkozó szándékát minden tanév május 20-ig írásban közli az igazgatóval és az érintett egyházi jogi személy képviselőjével.

A hit-és erkölcstan oktatásával kapcsolatban intézményünkkel a következő egyházi jogi személyek vették fel a kapcsolatot, jelezve, hogy szülői igény esetén vállalják iskolánkban a hit-és erkölcstan oktatását:

• Katolikus Egyház
                            képviselője:  Szalóky Albert osb plébános és Markó Józsefné hitoktató
                            e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. és Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • Református Egyház
                            képviselője: Benkéné Huszár Zsóka hitoktató
  • Evangélikus Egyház
                            képviselője: Magassy Zoltán lelkész

Az etika oktatását a Váci Mihály Általános Iskolában az intézmény pedagógusai végzik.
    Az alsó tagozaton valamennyi tanítónő oktathatja e tárgyat.
    Felső tagozaton képesített pedagógusunk végzi az etika tanítását: Marencsákné Szentmihályi Judit tanárnő.

A nyilatkozat IDE KATTINTVA  tölthető le.

Tisztelettel: Répásiné Hajnal Csilla