Elsős tanítók - 2018/2019

ofi ntp emet

A Váci Általános Iskola május 21-én immár második alkalommal rendezte meg a területi Kölyökatlétika versenyét 7-8 éves tanulók részére.

Az idei verseny színvonalát emelte, hogy iskolánk az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és a Nemzeti Tehetség Program által kiírt „A tehetségek kiválasztását segítő diáksport versenyek támogatására” nevű pályázaton nyert. Ezt az összeget a versenyzők jutalmazására, különdíjakra és vendéglátásra fordítottuk.

Ezen kívül olyan sporteszközök beszerzésére nyílt lehetőségünk, mely által még változatosabbá, érdekesebbé tudjuk tenni versenyünket.

A versenyre a következő csapatok jelentkeztek:

•          Győri Móricz Zsigmond Általános Iskola
  •           Győri Petőfi Sándor Általános Iskola
  •           Hunyadi János Általános Iskola, Nagyszentjános
  •           Magyar Műhely ÁMK, Mezőörs
  •           Győri Váci Mihály Általános Iskola

A verseny során a 7 csapat, 7 akadálypályát teljesített időre. A pályák lehetőséget adtak az alapvető mozgásformák – futás, ugrás, dobás – minél hatékonyabb és játékosabb végrehajtására. A verseny megrendezésének alapvető célja, hogy a gyerekek felfedezzék az atlétikában „rejlő” örömöket.

A verseny eredménye:

• I . helyezett:  Győri Petőfi Sándor Általános Iskola
  • II. helyezett: Győri Váci Mihály Általános Iskola 2. a osztály csapata
  • III. helyezett: Győri Móricz Zsigmond Általános Iskola 2. sz. csapata

A versenyen különdíjjal jutalmaztuk a legjobban teljesítő lányt és fiút.

Különdíj:

• Tarr Kamilla a Győri Petőfi Sándor Általános Iskola tanulója
  • Hoffmann Balázs a Győri Váci Mihály Általános Iskola tanulója

A gyerekek nagyon ügyesek voltak, egymásért küzdöttek, egymást buzdították.

Az „embert próbáló” feladatok mellett vidám hangulatban zajlott a verseny, amelyen egyaránt jól érezte magát diák, szülő és pedagógus.

JÖVŐRE VELETEK UGYANITT!

Dányi-Hegyi Diána, Erki Zsoltné, Pingiczer Gizella, Takácsné Tóth Abonyi Márta