Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

 

hatartalanul logo

 

Tisztelt Szülők, Kedves Tanítványaink!

 

Hamarosan megkezdődik az új tanév, és nagy örömünkre viszontláthatjuk egymást. Ez a találkozás azonban most egészen rendkívüli. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma rendelkezései nyomán kidolgoztuk az iskolánk járványügyi intézkedési tervét, melyet ezúton szeretnénk megosztani a Családokkal, és melynek betartására nyomatékosan kérünk valamennyi iskolahasználót!

A tanév kezdését illetően az alábbiakról adunk tájékoztatást:

 • A tankönyvosztás a járványügyi szabályok betartásával augusztus 27-én megtörtént.
 • Az idei tanév szeptember 1-jén kezdődik.
 • Kis elsőseink számára Elsősköszöntő ünnepséget tartunk az iskola belső udvarán. Gyermekenként legfeljebb 2 szülő, kísérő tud részt venni a rendezvényen. Őket kérjük, hogy az udvar adta tér lehetőségét kihasználva távol álljanak majd egymástól. Maszk használata nem kötelező. Az elsős gyermekeket tornapadra ültetjük. Kérjük az ünnepi öltözéket, fekete szoknya/nadrág és fehér blúz/ing viseletét. A műsor kb. 20 perces, a gyerek ezt követően az osztályterembe vonulnak, ahol átöltözhetnek majd. A további órákat az osztálytanítókkal töltik. Ezen a napon az ebédeltetés után – ha család erre igényt tart - haza szabad vinni a gyermekeket.
 • A 2-8. évfolyamosok az osztályfőnökökkel osztálykeretben nyitják meg a tanévet. Nekik az első két osztályfőnökióra után órarend szerinti órák lesznek.

További intézkedések:

 • Alapelv, hogy a tanulócsoportok keveredését megakadályozzuk, a fertőtlenítést minden lehetséges módon folyamatosan megszervezzük. (A tantermekben és a mosdókban megtörtént a fertőtlenítő takarítás. A bejárat mellett elhelyeztük a kézfertőtlenítő automatákat, ennek használatáról a gyerekeket is tájékoztatni fogjuk.)

Az alábbiakban kérjük a Családok támogatását:

 • Hangsúlyosan kérjük, hogy csak teljesen egészséges, láztalan, tünetmentes gyermeket engedjenek iskolába. (Betegség esetén az osztályfőnököt kell értesíteni.)
 • Ha elkerülhetetlen a külföldi utazás, (bár mi sem javasoljuk) kérjük, hogy a további teendők ügyében erről szíveskedjenek az osztályfőnököt értesíteni.

Az iskolába érkezés szabályai

 • A felső tagozatos gyerekek az iskolába érkezve – amíg ezt az időjárás lehetővé teszi - az első udvaron gyülekeznek. A tanulócsoportok szeparálását megszervezzük.
 • Az alsó tagozatos gyermekek az osztálytermükben gyülekeznek. Nem lehetséges, hogy a szülők felkísérjék őket. Kérjük, hogy a „már ügyes, nagy iskolás vagy” kommunikációval segítsenek ezt megvalósítani.
 • Az óraközi szünetekben a tanulók az osztályuknak meghatározott helyen és rendben tartózkodhatnak. Az udvari szünet és a napközis levegőzés is szeparáltan történik.
 • A tanórákon az ültetési rendben – bár nagyon magasak az osztálylétszámok – igyekeztünk figyelembe venni a lehető legnagyobb távolság megtartását.
 • A testnevelésórákat – amíg az időjárás engedi – az udvaron tartjuk. A tananyagtervezésben a minél kevesebb eszközhasználatot is szem előtt tartottuk.

Szükség esetén fertőtlenítjük a tornaszereket. Az öltözők használatára is ugyanez vonatkozik.

 • Az ebédeltetés megszervezése szigorú rendben, a kijelölt időpontok pontos betartásával történik majd. Szempont, hogy a tanulócsoportok ne keveredjenek.
 • Az iskolai programok, kirándulások tervezésében szempont volt, hogy kerüljük a nagyobb csoportok zárt térben való találkozását. A tanulólétszám 394 fő, így erre különösen ügyelnünk kell, így a hagyományos rendezvények közül sajnos több program is kimarad az éves munkatervünkből.
 • Az úszásoktatás a 4.a osztálynak szeptember 1-jén indul. A tankerület biztosította a gyerekek utaztatását, az öltözőkben a megfelelő fertőtlenítést. A buszon maszk viselése nem kötelező.

A gyermekek számára javasoljuk a hátizsákba a kézfertőtlenítő elhelyezését.

Gyermekeink és valamennyiünk egészségmegóvása érdekében kérjük a fentiek szíves tudomásulvételét, és felelős betartását.

Köszönettel: Iskolavezetés

   bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo