Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

 

hatartalanul logo

 

Mint iskolánk frissen kinevezett intézményvezetője, szeretnék ezen a csatornán keresztül is bemutatkozni, és néhány gondolatot megosztani Önökkel, Veletek, magamról. Azt gondolom, a személyes találkozásig ez fontos lehet, hiszen csak az idei tanév elején, Répásiné Hajnal Csilla hívására érkeztem az Audi Schule Győr iskolából szeretett intézményünkbe.

Elsőként a szakmai életút...

A szakmai profilom szerint magyar nyelv és irodalom szakos általános iskolai és középiskolai bölcsész tanár, emellett óvónő, tanító, hitoktató, drámapedagógus, konfliktuskezelő mediátor, vezető szaktanácsadó, és mestertanár vagyok.

Tanítani egy kis falusi iskolában kezdtem, majd 25 éven át a győri gyakorlóiskolában tanítottam szakvezető tanító-tanárként, a tanítóképző főiskolán óraadó tantárgypedagógusként. Ez a sokoldalú munka lehetővé tette, hogy megbízható és magas szintű szakmai tudásra tegyek szert. Ezt követően az Audi iskolában eltöltött nyolc tanévben megtanultam az átgondolt, strukturált munkaszervezést, a feladatcentrikus gondolkodást, az időkezelést. Pályám eleje óta szaktanácsadóként azon munkálkodom, hogy mindazt a tudást, amit megszereztem, mások számára is hozzáférhetővé tegyem. Többször voltam középvezető, most több éve vezető szaktanácsadó vagyok a megyében.

Az általam választott iskola (ahogy mondani szoktam: az álmaim iskolája) bevezetett programjaival (Békés Iskola, Boldog Iskola, Belső csend, Arizona programok) azokat az értékeket képviseli, amelyeket én is évtizedek óta a magaménak érzek. Természetesen izgalommal tölt el a kérdés, hogy mindezeket megtartva, hogyan léphetünk majd tovább. Fontos pedagógus kompetenciának gondolom a bátorságot és a felelősségvállalást, a nyílt és őszinte kommunikációt. Ennek birtokában vezetőként szeretnék mindazzal a tudással, tapasztalattal az iskolánk javarára lenni, amit az évtizedek alatt összegyűjtöttem.  Ez bizonyos szempontból egészen egyszerű feladat, hiszen Répásiné Hajnal Csilla munkájával megteremtette számunkra ezt a nagyon is emberközpontú, boldog iskolát. Nagyra becsülöm felülmúlhatatlan pedagógusi és vezetői érdemeit. Örök emberi és munkatársi példa. Ebben rejlik azonban a továbbhaladás izgalma is, hiszen magas a mérce. Számításba vettem, hogy lesznek nehéz helyzetek, sokat kell majd tanulnom. Erős viszont a hitem és a bizonyosságom abban, hogy képes vagyok megtanulni, és magas szinten végezni feladataimat mindannyiunk, az egész iskolaközösség javára.

Ez azonban igazi csapatmunka, melyhez szeretném kérni Győrszentiván, a szülői közösség, a kollégáim, és nem utolsó sorban a gyermekközösség bizalmát, támogatását is. Sikeres iskolát építeni, sikeres tanulókat nevelni ugyanis csak együttműködésben lehet. Számítok Önökre, számítok Rátok! Ígérhetem, hogy az „ajtóm” mindig, minden lehetséges kérdésben, minden lehetséges módon nyitva áll majd Önök előtt, Előttetek.

Végezetül:

A legfontosabb, hogy az egész életem összes tudása és erőfeszítése arról szólt, hogy tanító-tanár legyek. Szerencsésnek mondhatom magam, mert minden korú gyermekcsoportot tanítottam már „óvodától egyetemig”, és mindben megtaláltam a szépséget a lehetőségeket és az örömet is. Az évtizedek során kifejezetten optimista, pozitív, és derűs emberré váltam. A gondolkodásom gyakorlatias, szeretek dolgozni, szeretem a pontosságot. Mondják, hogy magammal szemben maximalista vagyok, de természetesen ezt én legtöbbször nem veszem észre. Őszinte, becsületes és nyitott embernek tartom magam, aki szereti az egyenes utakat.

A családommal Győrújfalun élek. A férjem szintén tanár, a fiam ügyvédjelölt, a lányom lovas kaszkadőr, viselkedéselemző. Nyáron megszületett az első unokánk. Nagyon boldog és szép élet a miénk. Naponta hálát adok Istennek ezért. Az életemet meghatározó gondolat:

„Tedd meg ami tőled telik, és kérjed azt, amire gyenge vagy.”
(Szt. Ágoston)

Minden további napomon, minden feladatkörömben, minden élethelyzetben továbbra is így szeretném majd.

 

Szeretettel: Marcsi néni

   bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo