Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

hatartalanul logo

nbt logo nagy

A digitális oktatással kapcsolatos kérdését az alábbi telefonszámon teheti fel:

06-20/473-96-93

Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság éjjel-nappal hívható gyermekvédő hívószáma: 06-80/630-155

 

Merőben újszerű gyerek tehetségkutató showműsor indult idén ősszel az RTL Klubon Kicsi Óriások címmel. Az eredeti tévéműsor 2011-ben, Mexikóból indult világhódító útjára, amely azóta számos országban lett az év legsikeresebb showműsora. A siker kulcsa az volt, hogy a produkció egyedülálló módon választotta ki és készítette fel a gyerekeket a megmérettetésre, tökéletes hátteret biztosítva a csapatban versenyző kis tehetségeknek, hogy a lehető legtöbbet tudják magukból kihozni a színpadon. Hérincs Dorina, a Győri Váci Mihály Általános Iskola 7. osztályos tanulója a Fenegyerekek csapatának meghatározó tagja volt a műsorban, mely végül megnyerte a versenyt.

Milyen volt Oláh Gergővel dolgozni?

Nagyon jó érzés volt, hogy egy ekkora sztárral dolgozhattunk együtt először. Úgy dolgozott velünk, mintha az apukánk lenne, minden nap bejött hozzánk az akadémiára, nagyon segítőkész volt, tényleg mindenben számíthattunk rá.

Mi a véleményed Sebestyén Balázsról?

Nagyon vicces volt! Viszont őt kevésbé ismertük meg a verseny folyamán, de mikor találkoztunk vele, mindig „jófej” volt velünk.

Mit éreztél, mikor a továbbjutók között kimondták a neveteket?

A harmadik adásban utolsóként álltunk a pontszerzésben, és ekkor nagyon izgultunk, hogy folytathatjuk-e a versenyt. Végül kimondták a nevünket, hogy továbbjutott a csapatunk, a Fenegyerekek, ezzel nagy kő esett le a szívünkről.

Milyen érzés volt a tévében szerepelni?

Furcsa volt megszokni az elején, mert 12 kamera vett minket, amik a produkciók alatt minden szemszögből figyelték a lépéseinket. A közönséget viszont már megszoktam a versenyek miatt. Talán az első fellépés előtt féltünk/izgultunk legjobban, eléggé tartottunk a zsűri véleményétől, hogy mit fognak a produkciónkhoz szólni. Nagyon jó érzés volt ilyen hatalmas színpadon állni, és megmutatni a tévénézőknek és az ottani közönségnek, hogy mit tudunk.

Mi tetszett a legjobban a műsor alatt?

A közösség tetszett a legjobban, mert barátságos volt mindenki, a gyerekek nagyon összeszoktak a mentorokkal és egymással is. Rengeteg tapasztalatot szereztem.

Lettek rajongóid a Kicsi óriások hatására?

Azóta többen felismernek és megállítanak, hogy tényleg én voltam-e a versenyben. A boltban sokszor sugdolóznak, de nem mernek odajönni. Autogramot is többen kértek azóta.

Mit szóltak az iskolában az eredményeidhez?

Az osztálytársaim nagyon örültek, a kicsik közül sokan mondták, hogy én vagyok a példaképük. A tanárok is sokszor gratuláltak, és közülük többen is végigkövették a tévében a fordulókat. Igazgató néni megdicsért, és ajándékot is kaptam.

Mik a terveid a jövőben?

Továbbra is folytatom a táncot, a versenyzést, megragadok minden lehetőséget a szereplésre és a fejlődésre.

Miben változott meg az életed azóta?

Azóta nagyon sok fellépést kaptam. Oláh Gergő pedig meghívott egyik koncertjére, ahova sok fiatal azért jött, hogy lásson engem és Ricsit táncolni. Ott többen is kértek tőlem fényképet.

Mennyire fontos a tánc az életedben?

A jövőben is táncos szeretnék lenni, és a későbbiekben majd oktatni. Szeretném átadni a tudásomat a gyerekeknek, terveim között egy tánciskola nyitása is szerepel.  

Gratulálunk, és nagyon büszkék vagyunk Rád!

Készítette: a Váci iskola újságíró szakkörének csapata

kicsi oriasok 2016 01

kicsi oriasok 2016 02

kicsi oriasok 2016 03

      dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo