Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

 

hatartalanul logo

 

Önöknek, kedves Szülőknek a 2020/2021-es tanévben is lehetőségük lesz arra, hogy gyermekük számára az iskola pedagógusai által tanított ETIKA vagy az „egyházi jogi személy” által tartott HIT-ÉS ERKÖLCSTAN (hittan) oktatását válasszák.

Etika/hit-és erkölcstan tantárgyra vonatkozó választás a teljes iskolai időszakra szól. A választást minden év május 20-áig lehet módosítani, amely a következő tanévre vonatkozik. Ezt írásban kell megerősíteni az iskola igazgatója, ill. az érintett egyházi jogi személy képviselője felé.

Az órák a tanulók órarendjében szerepelnek és nem fakultatív délutáni elfoglaltságok. Az etika és a hit- és erkölcstan értékelése az e-naplóban történik, a hit- és erkölcstan oktatással kapcsolatos adminisztrációt a hitoktató tájékoztatása alapján – az érintett tanulók osztályfőnöke végzi el.

A leendő első osztályos tanulóink szülői nyilatkozattételének időpontja:

a leendő 1. osztályos tanulók szülei az általános iskolai beiratkozás alkalmával:
2020. április 23-24-én nyilatkozhatnak. Amennyiben a szülő írásban nem nyilatkozik, a gyermek automatikusan etikaoktatásban részesül.

A nyilatkozattételek begyűjtését követően, az iskola igazgatója az érintett egyházi jogi személy meghatalmazott képviselőjének átadja az egyház által szervezett hit-és erkölcstan oktatásra jelentkezett tanulók adatait. Gyermekeik személyes adatait az iskolán és az érintett bevett egyházon és annak belső egyházi jogi személyén kívül további személyek nem ismerhetik meg, azok más személyeknek nem adhatók át, nyilvánosságra nem hozhatóak.
Az adatok átadását követően, az igazgató egyeztetést folytat a tanulócsoportok kialakításáról azon egyházak képviselőivel, amelyek által szervezett hit-és erkölcstan oktatás iránti igényről a szülők nyilatkoztak, és amelyek a hit-és erkölcstan oktatás megszervezését vállalták.

Tájékoztatjuk a tisztelt Szülőket arról is, hogy tanév közben az iskola nem változtathatja meg az érintett szülők nyilatkozata alapján és az egyházi jogi személy képviselőjével lefolytatott egyeztetés eredményeként a hit-és erkölcstanoktatás vonatkozásában meghatározott csoportbeosztást.

A hit-és erkölcstan oktatásával kapcsolatban intézményünkkel a következő egyházi jogi személyek vették fel a kapcsolatot, jelezve, hogy szülői igény esetén vállalják iskolánkban a hit-és erkölcstan oktatását:

Katolikus Egyház
képviselője:  Szalóky Albert osb plébános és Markó Józsefné hitoktató
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. és Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Református Egyház
képviselője: Kohán Adrenn hitoktató
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Evangélikus Egyház
képviselője: Magassy Zoltán lelkész
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Az etika oktatását helyben, a Győri Váci Mihály Általános Iskolában az intézmény pedagógusai végzik. Az alsó tagozaton valamennyi tanítónő oktathatja e tárgyat. Felső tagozaton képesített pedagógusunk végzi az etika tanítását: Vajdáné Pócza Alexandra tanárnő.

 

Tisztelettel: 
a Győri Váci Mihály Általános Iskola vezetősége

 

   bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo