Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

 

hatartalanul logo

 

Kedves Szülők!

Koronavírussal kapcsolatban szeretnénk a tennivalókról tájékoztatást adni.

 

1. Hivatalos tájékoztatás

Az EMMI rendszeresen küld a járvánnyal kapcsolatos értesítéseket az iskoláknak, ezeket követjük, a legfrissebb közleményt mindig továbbítjuk Nektek.

A hatóságilag meghozott intézkedések mindig a jelen állapotra vonatkoznak, de bármikor változhat a helyzet. Mivel sok információ áll rendelkezésre a betegség hollétével kapcsolatban, a hatóságok napi szinten követik ezeket és újragondolják a teendőket. Az iskoláknak is feladata ennek követése. A tájékoztatások mindegyikében azonos eddig, hogy a tájékoztatás folyamatos marad, vagyis az iskolák, mint közintézmények az elsők között fognak értesülni arról, ha van konkrét teendőjük.

Az utolsó tájékoztató alapján jelenleg egy konkrét kérés van:

  • Ha valakik olyan Észak-Olasz tartományban jártak az elmúlt hetekben, amelyek a járványban érintettek, akkor két hétig fokozottan figyeljék a gyerekek egészségügyi állapotát, és láz esetén telefonon konzultáljanak a háziorvossal.  

2. Az iskolaorvosunk javaslata
 
A legalapvetőbb higienés szabályokat kell betartani, melyben a legfontosabb a kézmosás. Ne köhögjünk egymásra, de ne is a tenyerünkbe, hanem a könyökhajlatba a ruhánkba.
Fontos a lakár, a termek szellőztetése, a gyerekek legyenek a szabadban sokat. Mellőzzék a tömegrendezvényeken való részvételt, valamint kerüljék a bevásárló központokat.
Fogyasszanak sok gyümölcsöt és folyadékot, elsősorban tea és ásványvíz formájában!
 
Üdvözlettel: dr. Petrovicz Éva.
 

A Győri Tankerületi Központ intézkedésével a koronavírus terjedését megelőzendő, fertőtlenítő hatású folyékony szappan került elhelyezésre a mosdókban. A takarítást végző szervezeteink részére a felmosóvízben oldható fertőtlenítő tabletták kerültek kiszállításra.

Azzal tudunk most segíteni a gyerekeknek, hogy a félelemérzetüket próbáljuk csökkenteni. Mivel tapasztaljuk, hogysokakban kialakult a pánik és ez önmagában is gyengíti az immunrendszert, ezért érdemes erre figyelni a családi beszélgetések során is.
Iskolánk az elkövetkezendő időszakban is megfelelő nyugalommal igyekszik kezelni a helyzetet, az eddigiekhez hasonlóan naprakészen figyeljük a járvánnyal kapcsolatos hivatalos iránymutatásokat, és ha van érdemi közlendő, akkor azt azonnal megosztjuk Veletek.

Köszönjük az együttműködést!

Üdvözlettel:
Répásiné Hajnal Csilla, iskolaigazgató

 

   bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo