Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

hatartalanul logo

nbt logo nagy

A digitális oktatással kapcsolatos kérdését az alábbi telefonszámon teheti fel:

06-20/473-96-93

Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság éjjel-nappal hívható gyermekvédő hívószáma: 06-80/630-155

 

Tata téli hangulatához a vadludak vonulása szervesen hozzátartozik. Az egész ország csodájára jár, ahogy a hideg beköszöntével sorra érkeznek a vadlúdcsapatok ősi pihenőhelyükre a tóra! A Tatai Öreg-tó medrében közel 40 ezer vízimadár pihen meg. A Tatai Vadlúd Sokadalom egész napos rendezvényével elsősorban a távoli északi tundrák üzenetét magukkal hozó vadludakat köszönti.

2016. november 26-án, szombaton ellátogatunk a vácis diákokkal Tatára, a Vadlúd Sokadalom rendezvényeire. Túralehetőségként adódott az Öreg- tó körbejárása valamint a Cseke- tó körüli túra.

A vadludak vonulása az őszi-téli időszak nemzetközi hírű és különleges eseménye. Tanítványaink szemtanúi lehettek ennek.

A gyermekek számára hirdetett programok a nagy rendezvénysátorban kerültek lebonyolításra.

 Az egész napos program során mindenkinek lehetősége nyílt teleszkópos madármegfigyelésre, így szinte testközelből váltak láthatóvá ezek az egyébként félénk madarak. A madárgyűrűzési bemutató mellett előadásokkal, kiadványokkal, élőállatos bemutatókkal, csillagászati programokkal, játszóházzal várták a rendezők az érdeklődőket.

Sajnos nem tudtunk minden programon részt venni, mert elindultunk mindannyian a tó körüli túrára, ami több mint 7 km volt. A Cseke- tó körbejárására már csak hatan vállalkoztunk. A többiek a rendezvénysátorba mentek, ahol kedvükre alkothattak, játszhattak.

Ízelítő a résztvevő gyerekek gondolataiból:

B. Botond  2.a: Egész nap ott maradt a ludak egy része a tavon. Délután valamilyen ragadozó madár megzavarta őket és egy nagy fekete felhő alakult ki belőlük, ahogy felszálltak.  Érdekes, izgalmas kirándulás volt!

G. Zekő  3.b:Minden igen tetszett. Azt sajnáltam, hogy az osztályomból nem jöttek el még többen. De itt volt velem a kistestvérem is, aki jövőre lesz elsős, vele is jót játszottam.

L.  Marci 2.a: A Cseke- tónál a barlangba be lehetett menni, cseppet sem féltem! Este a ludak berepülése nagyon izgalmas volt. Csak jöttek és jöttek, mindig újabb csapatokban tűntek fel a szürkületben. Később a sötétségben már alig lehetett látni őket, de a hangjukat, azt jól hallottuk!

P. Beni 2.a: Minden izgalmas volt, a vonatozás is klassz volt! A Cseke-tó körüli túrán a szigetek felfedezése okozott nagy örömöt. A visszaúton jókat beszélgettem a társaimmal a nap eseményeiről. Vettem egy szájharmonikát, játékommal szórakoztattam a többieket.

 A túra szervezői: Petőczné Krétay Edit, Kerekes Adrienn pedagógusok

 

 vadlud 2016 01

vadlud 2016 02

vadlud 2016 03

vadlud 2016 04

      dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo