Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság éjjel-nappal hívható gyermekvédő hívószáma: 06-80/630-155

szechenyi2020 kehop wide

 

2019. február 1-én, immár harmadik alkalommal rendeztük meg az „Időjósló mackónapunkat” az alsós tanulók nagy örömére.

A népi megfigyelés szerint február 2-án a téli álmából ébredő medve kijön a barlangjából, ha napos időt talál és meglátja saját árnyékát, akkor visszabújik, mert még hosszú lesz a tél. Ha a medve borús időre ébred, akkor nem megy vissza barlangjába, hanem elindul táplálékot keresni, vagyis nemsokára vége a téli időjárásnak, közeledik a tavasz.

Nagy izgalommal készültünk erre a napra. Érdekes, hangulatos programokkal vártuk a gyerekeket.

Játékmackó-gyűjtő versenyt rendeztünk. Amelyik osztály a legtöbb macit hozza, értékes nyereményben lehet része.

„Lássuk a medvét” címmel mackó-szépségversenyt hirdettünk meg, hogy kié a legnagyobb, a legkisebb, a legszebb, a legöregebb maci.

Kvízversenyt szerveztünk melynek győztes csapata gumicukrot kóstolgathatott.

Rajzversenyt rendeztünk „A mi időjós macink” címmel.

A „Hómaci építési versenyt” sajnos idén sem tudtuk megrendezni az időjárás miatt. Mivel borús, felhős idő volt, a medve nem látta meg az árnyékát, amikor kibújt a barlangjából. Ez is jelzi, hogy, hogy közelít már a tavasz. Nagyon várjuk!!!

Pap-Makrai Beatrix
tanító néni

 

      dig temahet  tehetseg  hatartalanul logo boldog iskola logo