Már évek óta hagyomány, hogy a Győri Váci Mihály Általános Iskola 4. osztályos tanulóit több napos erdei táborba visszük, hogy ismereteiket a természetről tevékenykedtetéssel, megfigyeléssel bővíthessük. Így történt ez idén is. 2018. május 14-16-ig három szép napot töltöttünk Ravazdon. A felejthetetlen napokon, rengeteg programon vettünk részt és sok élményben volt részünk.

Az első napon a fafajtákról, a fák tulajdonságairól bővíthettük tudásunkat. Ez után kipróbálhattuk a fafaragás első lépéseit. Hársfából készült levélre mintát készíthettünk. Délután vaddisznólesen voltunk. Ez egy hosszú túra volt, de megérte, mert közelről láthattunk egy csordát.

A második napon a Szilveszter Kilátóból gyönyörködhettünk a környező tájban. IV. Béla kútjánál pedig forrásvizet kóstolhattunk.

A harmadik napon méhészeti előadáson vettünk részt. Sok érdekes dolgot hallottunk a szorgos kis állatokról. Libor Mária táborvezetőnkkel pedig megtekintettük a kiállítást, ami a környéken élő állatokat és növényeket mutatta be.

Persze sokat játszottunk a szabadidőben, így még jobban megismerhettük egymást.

Néhány vélemény a gyermekektől:

Németh Gergő: Nagyon jó volt a tábor, sokat játszottunk, szívesen maradtam volna még.

Szobotka Denissza: Szerintem fantasztikus volt a tábor. Sokat játszottunk és tanultunk.

Szabó Bence: Nagyon jól éreztem magam. Legjobban a túrákat élveztem.

Azt hiszem, hogy mindenki nevében mondhatom, hogy három tartalmas, szép napot tölthettünk el együtt. Ezúton szeretnék köszönetet mondani Csanakiné Várhegyi Adrienn kolléganőmnek, aki sokat segített a szabadidős programok levezetésében és a gyermekek felügyeletében.

Pap-Makrai Beatrix of. és a 4.a osztály tanulói