Minden évben a hetedik osztályosokat éri az a megtisztelő feladat, hogy Váci Mihályról, iskolánk névadójáról megemlékezzenek.

Az idei évben mi készülhettünk egy kis összeállítással. Szerettük volna megismertetni iskolánk tanulóival Váci Mihály legszebb gondolatait, verseit, életútjának főbb állomásait, hitvallását. Összeállításunkban beszéltünk a költőről, idéztük legszebb verseit, s kortársai méltató szavait.

Csütörtökön diáktársaink előtt adtuk elő rövid összeállításunkat, majd megkoszorúztuk iskolánk névadójának szobrát, pénteken pedig a díjátadó gálán léptünk fel.

Pénteken került sor a versmondásra, népdaléneklésre, s az informatika versenyre. Sikeres és színvonalas verseny zajlott iskolánkban. Köszönjük, hogy ennek az ünnepségsorozatnak részesei lehettünk!

Schmeidl Balázs és Neubauer Alíz
7. b osztályos tanulók