EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252

hatartalanul logo

Mi is az a „Pancake Day”? Angliában a farsangi időszak a palacsinta nappal ér véget. Nálunk Húshagyó Kedd, Náluk Pancake Day. Ennek a napnak a lényege, hogy a böjtös idők előtt még utoljára összeszedjük a maradék lisztet, tojást, vajat, cukrot és palacsintát sütünk belőle. Egyrészt, hogy ne kísértsen minket, másrészt, hogy a böjt előtt együnk egy jót.

Idén először, iskolánkban is megrendeztük a Palacsinta napot február 27-én. A 8. a osztály tanulói, szülei előző nap rengeteg palacsintát sütöttek. Másnap szorgalmasan kenték a lányok és a fiúk lekvárral, Nutellával, kakaóval…. Nagyon nagy sikere volt, olyan gyorsan elfogyott, hogy még fénykép se készülhetett róla.

Az osztály tanulói a palacsintáért befolyt adományból játékokat, sakkokat, labdákat vásároltak és a két első osztálynak ajánlották fel, nagy örömet szerezve ezzel nekik.

Pingiczer Gizella osztályfőnök

bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo