Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság éjjel-nappal hívható gyermekvédő hívószáma: 06-80/630-155

Elsős tanítók - 2019/2020

 

Iskolánk -2016.június 20-24 között- változatos programokkal tarkított sporttábort szervezett érdeklődő tanulóink részére. Vácis diákjaink minden nap más és más, izgalmasnál-izgalmasabb foglalkozásokon vehettek részt.

Hétfőn délelőtt megnéztünk egy igazi magyar jurtát, ennek segítségével megismertük a régi ősmagyarok életét.  Íjászkodtunk, csatacsillagot dobtunk, rovásírást fejtettünk meg, kavicsot festettünk, mindezt Horváth Huba tanulónk szüleinek köszönhetően. Délután fagyiztunk és lovaskocsikázhattunk a Fekete Paripánál. Ezúton is szeretnénk megköszönni Udvardi Győzőnek a nagy élményt adó lehetőséget.

Kedden délelőtt Ravai Réka lovasoktató érkezett hozzánk, ahol a gyerekek kicsit belekostólhattak a lovaglás „tudományába”, hisz minden gyerkőc lovagolhatott egy kicsit. Ebben nagy segítségére volt Pócza Szandi tanár néni, hisz évek óta lovagol Ravai Réka lovasiskolájában, ami a Nagyhegyen található. Két tanulónk - Otoltics Vivien és Tóth Adrienn -  lovasbemutatót tartott nekünk, nagyon ügyesek voltak a lányok. Aki kedvet kapott ahhoz, hogy jobban megismerje a lovakat, bátran keresse meg Réka lovasiskoláját. Délután Savanyó Edina tanár nénivel a gyerekek kézműveskedtek, sportjátékokat játszottak az iskola udvarán.

Szerdán vonatra szálltunk és megnéztük Komáromban az erődöt. A Monostori erőd- Közép Európa legnagyobb újkori erődje. Nagy élmény volt a több kilométer hosszú földalatti folyosórendszeren elemlámpákkal végigsétálni.

Csütörtök délelőtt túráztunk a tanösvényen, délután a lányok zumba oktatáson vehettek részt. Szuper zenékre táncolhattak, látványos koreográfiát tanított be nekik Végh Alexandra tanító néni.

Pénteken a Mobilisben jártunk, ahol különböző kísérletekben vehettünk részt, testközelben láthatták és tapasztalhatták meg a gyerekek a természet és műszaki tudományokat.

Egy- két nap kivételével délben a Kis Pipa étteremben, a Szerencsés család csárdavendéglőjében ebédeltünk, ahol mindig finom ételek várták a gyerekeket.

Legnagyobb örömünkre a táborban mind a 80 gyermek minden egyes nap mosolyogva, igaz kicsit fáradtan, de rengeteg élménnyel gazdagodva tért haza.

 

Dányi- Hegyi Diána, tanárnő

 

Ezúton szeretném megköszönni minden kedves pedagógusnak, aki segített abban, hogy ilyen sikeres legyen ez az egy hét:

Csapóné Nebehaj Renáta, Domanyik Szilárd, Illés-Vados Gyöngyvér, Kocsis Rozália, Kristóf Csilla, Mészáros Brigitta, Nyergesné Kovacsics Anikó, Otoltics Ernőné, Petőczné Krétay Edit, Pócza Alexandra, Ráczné Persler Edina,  Savanyó Edina, Sólyomné Bognár Mária, Szlatki Szilvia, Tamás Rita, Végh Alexandra, Wunderné Németh Judit kollégáimnak és a főszervezőnek Dányi-Hegyi Diánának.

Répásiné Hajnal Csilla, igazgatónő

 

nyari tabor 216

 

      dig temahet  tehetseg  hatartalanul logo boldog iskola logo