Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

 

hatartalanul logo

 

 

Iskolánk, a Győri Váci Mihály Általános Iskola 2017. szeptember 30-án - ünnepélyes keretek között - az egészséges életvitelre ösztönző tanösvényt adott át a szentiváni közösségének.

A 12 táblából álló tanösvény picike ugyan, de frekventált helyen, a faluközpontban került felállításra. Ha a templom felől a Molnár Vid Bertalan Művelődési Központ felé sétálunk, a tanösvény bal oldalán az iskola, jobb oldalán az óvoda szegélyezi. 

A felállított - tájékoztató és figyelemfelhívó táblákat felsorakoztató - tanösvény pályázati pénzből épülhetett meg. GYMJV önkormányzata, a "WHO Egészséges Városok Program" keretében írta ki azt a pályázatot, melyre iskolánk sikeresen pályázott.

Teljes körű iskolai egészségfejlesztési mintaprogram kidolgozására pedagógusainkból TIE csoport alakult, akik megtervezték és elkészítették azt az iskolai egészségre nevelő programot, melynek jövőbeni fő célja a fiatalok egészséges életmódra és életvitelre való nevelése. Ezt a célt hivatott támogatni az Egészség-tanösvényünk is.

A TIE csoportot szakmailag Miklósyné Bertalanfy Mária, a GYMJV Humánpolitikai Főosztályának címzetes vezető főtanácsosa, a WHO Egészséges Városok koordinátora, és dr. Bazsika Erzsébet az ÁNTSZ Győr-Moson-Sopron Megyei Intézete egészségvédelmi osztályvezető főorvosa segítette.
A tanösvény tábláit is ők ellenőrizték és hagyták jóvá.

Ezennel szeretném megköszönni, hogy az önkormányzatok továbbra is magukénak is érzik az iskolákat, továbbra is igyekszenek támogatni őket, ahol erre lehetőség adódik. Hálásan köszönjük!

Végül, szeretném kérni mind a diákok, mind a felnőttek segítségét, hogy figyeljünk rá mindannyian, hogy a tanösvény épségben a helyén maradjon és akkor segíteni fog mindannyiunkat, mind a tanulásunkban, mind az életünkben.

 

Répásiné Hajnal Csilla, igazgató

01

02

 

 

   bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo