Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

 

hatartalanul logo

 

Az ősszel rekortán felülettel újult meg iskolánk régi, töredezett sportpályája. Ez a Decathlon Magyarország Sportáruház által kiírt "Sportból a legtöbbet" pályázatára benyújtott nyertes pályázatunk és szentiváni önzetlen emberek, vállalkozók segítségével válhatott valóra.

Az utóbbi két évben sokat gyarapodott iskolánk pályázatoknak köszönhetően: a tanulói öltözőszekrények színesre cserélése, tükörfal építése a tánc és dráma teremben, 3 interaktív tábla a tantermekbe, hordozható zongora a zenei művészeti csoportoknak, "Egészségfejlesztő tanösvény" megépítése az iskola melletti sétányon, a "Békés Iskolák" program bevezetése, a "Boldog Iskola" program elindítása, a "Teljes körű Iskolai Egészségfejlesztés" modelljének bevezetése, "Kölyökatlétika" tehetséggondozó program​, és most: a sportpálya felújítása.

Most, a decathlonos pályázattal 100%-os, vissza nem térítendő támogatást nyertünk, 6.350.000 Ft értékben. Az ország 10 iskolája közül egyedüli Győr-Moson-Sopron megyei iskolaként.
Az előkészületek, az alvállalkozói ajánlatok értékelése, majd szerződések megkötése után a kivitelezésre 3 hónap állt rendelkezésünkre.

A pálya építése során, - közel 6 millió Ft értékben - 974 db gumilapot fuvaroztak ide a gyártótól a lelkes szüleink. 28 tonnányi gumilapot használtunk fel a közel 1.000 m2-nyi terület lefedésére. Talán mondanom sem kell, hogy csupán a pályázat pénzügyi keretéből ezt a felújítást nem lehetett volna megvalósítani. De saját dolgozóink közreműködésével, továbbá a szülők és azok cégeinek segítségével - sikerült a munkát határidőre elvégezni.

Sportpályaavató ünnepségünk alkalmából Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselő, a megyei fejlesztések miniszteri biztosa, államtitkár úr, Blazovicsné Varga Marianna, a Győri Tankerületi Központ igazgatója és Ecker Gyula, Településünk Tanácsadó Testületének képviselője, iskolánk Intézményi Tanácsának tagja mondott köszöntőt. Az adományozó nevében Turbók András, a Decathlon Áruház „sportoljma.hu” projektfelelőse mondott beszédet.
Végül Szalóky Albert atyát, OSB plébános mondott áldást.

Kiemelt támogatóinknak Díszoklevéllel köszöntük meg a segítséget: Kedves Domokosnak, a Decathlon áruházigazgatójának, Kasper Imrének, a STRABAG Általános Építő Kft. építésvezetőjének, Indrich Róbertnek, a   Mindép-Generál Kft tulajdonosának, Glázer Péternek, Glázer-Transz Kft. ügyvezető igazgatójának,  a Győri Ipartestület elnökének, Varga Józsefnek, a Győrszentiváni Új Erő Polgárőr Egyesület elnökének, Gayer Attilának, a "GayerKert A Kertépítő" ügyvezetőjének.

Segítő szüleik nevében -  Alföldi Rita, Bende Zoltán, Gayer Attila, Goldschmidt Zoltán, Gulyásné Pankotai Erika, Gyimóthy Bélának, Huszár Balázs, Jégerné Ódor Andrea, Kasper Imre, Kerek Zsolt, Kisné Kuller Nikolett, Lászlóné Zsigmond Laura, Lérántné Szvetics Eszter, Nagy Gábor, Otolticsné Egervári Márta, Papp Erika, Papp Nikolett, Pogátsa Gábornak, Somogyi Rita, Stecina Zsolt,  Szarka Judit,  Szűcs István, Szűcsné Hantos Nóra, Tóth András, Varga József, Vugrinecz Jenőné Éva, Zsolnai Róbert - büszke gyermekeik vehették át a köszönetnyilvánító díszokleveleket.

Az ünnepség legszebb pillanata az volt, amikor - Dányi-Hegyi Diána, Kristóf Csilla és Stoff Dóra tanárnők felkészítésével - tanulóink bemutatóikkal avatták fel és vették birtokukba a sportpályát.

Nagyszerű érzés volt egy felújított létesítmény avatása. A jól végzett munka örömét érezhettük egyrészt azért, mert egy biztonságos sportpályát adhatunk diákságunknak, másrészt azért, mert ebben a munkában szentiváni emberek, vállalkozások vettek részt, az Ő kezük munkájának is eredménye, amit itt létrejött. Talán ez a legfontosabb, az összefogás segítette sikerre ezt a munkát.

Tanulóink sportolását, a foci osztályunk utánpótlás nevelését hosszabb távon segítheti ez a pálya.
De nem csak a sportolást, hanem az iskolai élet fellendülését, a szentiváni közösség és az iskolaközösségek tovább erősödését is jelentheti.

Kívánom, hogy segítse iskolánk tanulóit a minél nagyobb sikerek elérésére - mindannyiunk örömére.

 

Répásiné Hajnal Csilla, igazgató

 

Ilyen volt:

01

 

Ilyen lett:

02

 

03

 

   bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo