„Novemberben, Márton napján/Liba gágog, ég a kályhán,/Aki libát nem eszik/Egész évben éhezik.”- szól a versike, melynek alapja egy ismert régi magyar közmondás. Bár liba nem volt a menüsorban, minden más viszont rendelkezésre állt ahhoz, hogy egy kellemes estét töltsön együtt a Váci Mihály iskola tantestülete és szülői közössége. Hagyományteremtő szándékkal tartottuk meg november 18-án Márton-napi batyus bálunkat, ahol a színvonalas szervezés, benne a sokszínű programokkal, a finom ételekkel és italokkal, valamint a jó zenével, gondoskodott a jelenlévők önfeledt szórakoztatásáról.

Horváth Helga és Janek Zsófia táncosok előadásával kezdődött az este, majd a vacsora (Rába Kész Kft által készített) elfogyasztása után megkezdődött a mulatság. Este 10 órakor a tombola-nyeremények kisorsolása történt meg. Ezúton is szeretném iskolánk nevében megköszönni a rengeteg felajánlott ajándékot.  Ezután ismét a táncé volt a főszerep, és egészen hajnali két óráig tartott a „ludas vigasság”.

Reméljük, hogy a hiányzó libasült miatt a jövő évben azért nem leszünk „tollfosztottak".

Szeretnénk köszönetünket kifejezni a szülőknek az Esélyt a Szentiváni Ifjúságnak Egyesület támogatására nyújtott adományokért, támogatói és báli jegyekért. A bevételt a gyermekek támogatására fordítjuk.

És külön köszönetemet szeretném kifejezni a Váci Mihály Általános Iskola pedagógusainak, valamint az egyesület elnökségi tagjainak, hogy segítettek a szervezésben és lebonyolításban.

Dányi- Hegyi Diána, az egyesület elnöke