Ez az oldal sütiket használ. A "süti" olyan információ, amelyet egy webhely küld a böngészőjének. Segít a webhelynek az önről vagy az Ön preferenciáiról szóló információk memorizálásában, hogy megkönnyítse a navigációt a webhelyen. A süti segít nekünk a weboldal használatának és használatának statisztikáinak meghatározásában is. Nem használjuk a sütik által közölt információkat a webhelyhez nem kapcsolódó célokra.

EU kohezios logo

KEHOP-5.4.1-16-2016-00252   

 

 

 

hatartalanul logo

 

Tudjátok mit jelent a szó Halloween ? A régi angol nyelvből az AllHallowsEven –ből, ami Mindenszentek éjszakáját jelent, ebből alakult ki. A  középkori angolszász hagyomány szerint ezen az estén a halottak ártó szellemei visszatérnek,  és különböző gonoszságokra készülnek, mintegy revansot vesznek még élő társaikon . Mint tudjuk a középkor emberei tudatlanok voltak és hittek is ebben , sőt abban is, hogy  ezt meg is tudják akadályozni. Tették ezt úgy, hogy különböző ijesztő maskarákat öltöttek magukra, így próbálva elijeszteni az ártó szellemeket.

Ennek az ősi szertartásnak a feléledését tapasztaljuk meg most, a 21. században. Amerikában és Angliában már a 20. században is ünnepelték, nálunk pár éve lett közismert. Sajnos a konzumtársadalom részéről túlzó népszerűsítést tapasztalunk már itt Magyarországon is, és mivel ez nem a mi hagyományunk sokan nem is értik miről is szól ez az ünnep.

Vajon miről szólt a Váci Iskolában? A hagyományhoz ragaszkodva az idén 6. alkalommal tartottunk Halloweenpartit, ami reményünk szerint sok gyereknek volt élmény. Sok –sok jelmezes, maskarás gyerek vett részt a jelmezversenyen majd utána a diszkóban is. Hiszen meg kell ünnepelni, hogy el tudtuk űzni az ártó szellemeket!

A sok kreatív gyerek és szülő jóvoltából pedig csodásan megfaragott tököket díjazhattunk, melyek rangsorolása nem kevés fejtörést okozott a zsűrinek.
A cukorkaeső után lámpás felvonulásra indultunk, itt is követve a szokást.
Az angol gyerekek is elindulnak ezen az estén, házakhoz csengetnek be , édességet kéregetnek . Ha nem kapnak, azt ígérik a háziaknak , hogy valami kis mókát követnek el velük vagy odaküldik az ártó szellemeket.

Reméljük mindenkinek jó élmény volt ez a délután, a kedves Szülőknek pedig köszönjük az aktivitást és a sok ötletes jelmezt.

 

Szentmihályi Judit, angoltanár

 

   bazisintezmeny    dig temahet  tehetseg  bga logo szines boldog iskola logo