Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság éjjel-nappal hívható gyermekvédő hívószáma: 06-80/630-155

 

Szeptember 30-án, szombaton a vácis diákok, szülők, és tanárok – a közelgő Zenei Világnap tiszteletére – az együtt töltött Családi Napon néhány percet a zenének szenteltek.

A furulyakórus a Magyar Népmesék dallamával nyitotta meg a kis megemlékezést, majd a Kis kece lányom, Hogy ha nékem Laci bátyám, és a Rejtelmek, ha zengenek dallamokat szólaltatták meg Mészáros Brigitta tanárnő vezetésével.

A zene világnapját 1975 óta Yehudi Menuhin hegedűművész és az UNESCO zenei tanácsának a felhívására ünneplik október 1-én. Menuhin az első Zenei Világnapi ünnepi köszöntőjében arról is beszélt, hogy a zene kellő befogadásához nélkülözhetetlen a csend, hogy magunkba mélyedve, meditatív állapotunkban érkezhessen meg hozzánk a zene.

Az iskola kórusa Mecséri Krisztina tanárnő vezetésével és Mátics-Bódai Krisztina tanárnő közreműködésével mindannyiunk örömére a Valahol Európában c. musical: A zene az kell c. betétdalát énekelte.

 

Tripolszki Klára
énektanár

 

z1

z2

z3

      dig temahet  tehetseg  hatartalanul logo boldog iskola logo